Mankenlikte Fizik Mi Daha Önemli Güzellik Mi?

Günümüzün en popüler mesleği olan mankenliği her genç yapmak için can atmaktadır. Kolay gibi görünse de her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de kendine ait zorlukları ve aşamaları vardır. Dünyaca ünlü bir manken olmak için çok fazla yol kat edilmesi gerektiğinin yanı sıra tüm zorluklarıyla baş edilmesi gerekmektedir. Her yaştan insan manken olmak ister ancak nasıl olması gerektiğini veya ne gibi özellikler istediğini çoğu birey bilmez. Kadın manken olmak için aranan bazı özellikler; 170 cm ve üzeri bir boya sahip olmalısınız. Ayrıca göğüslerin küçük ve belinizin ince olması gerekmektedir. Bununla birlikte defileler için hazırlanan kıyafetler belli bir ölçüye göre yapılmaktadır. Bu yüzden bacağın şekilli ve uzun olması gerekmektedir.

Mankenlik hayali bulunanlar sadece hayalde kalmamasını isteyip bunu icraata dönüştürmek isterler ancak bunu ne şekilde yapacaklarını bilmedikleri için bazen hayalleri yarım kalabilir. Böylesi durumlarda cast ajansları genç kızları ve erkekleri hayallerine kavuşturma adına çalışmalar yapmaktadır. Gerekli olan tek şey bir cast ajansı bulmanız ve başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru formunda sizden genel bilgilerinizi isterler; telefon numarası, adres ve e-posta gibi. Bunların yanı sıra bir de fiziki özelliklerinizi isterler ki manken olmak için uygun musunuz değil misiniz anlamaları için bu bilgileri doğru doldurmanız önemlidir. Bilgileriniz doğrulandığında seçilmişseniz eğer size dönüş yapacaktırlar.

Bu zamanda manken olmak için en gerekli özellik güzellik gibi düşünülür. Ancak bu tamamen yanlış bir algıdır ve bu yüzden birçok genç kızın önü kesilmiştir. Mankenlikte asıl önemli olan fiziktir ve bunun nedeni olarak her kıyafetin belirli ölçülere göre hazırlanmış olmasıdır. Manken olmak için güzelliğin de önemi vardır ancak fizik kadar değildir. Mankenliğin birçok çeşiti var ve yüzü güzel olup fiziği uygun olmayan adaylar yüz mankenliği yapabilirler. Bu zamanda bu kadar çok kazandıran meslek mankenliktir ancak çok fazla yeterlilik istemektedir. Birçok insan mankenlik için büyük yanılgılara kapılır ve cast ajansları bünyesinde vermiş olduğu bilgiler ve eğitimler ile bu yanlış bilgileri manken adaylarının kafasından silmeyi planlar.

Kaynak:http://www.oyuncucastajans.com/manken-ajanslarinda-adaylarda-aranan-sartlar/