Manken Olmak İsteyen Bireylerin Yapması Gerekenler

Manken Olmak İsteyen Bireylerin Yapması Gerekenler

Mankenliği tanımlayacak olursak, bir ürünün satışa sunulduktan sonra tüketiciye en iyi şekilde pazarlanabilmesi ve satışının yapılabilmesi için reklamlarda, kataloglarda , dergilerde, reklam panolarında , ürünü en iyi şekilde temsil eden ve sergileyen bireylerdir.Oyunculuk ajansları mankenlik başvurularını da alır.

Mankenliğin bir çok çeşidi bulunur. Bunlar, el mankenliği, yüz mankenliği, elbise mankenliği, saç mankenliği, ayak mankenliği, büyük beden mankenlik veya diş mankenliği gibi çok fazla uzatabiliriz. Günümüzde çok fazla ürün, çok fazla çeşit mal bulunur. Örneğin tekstil sektörü çok ileri seviyelere ulaşmış ve çok fazla çeşitlenmiştir. Elbise mankenliğini ele alacak olursak, firmanın çıkardığı ürünün üzerinde en iyi şekilde duracak kişiye giydirilip, tüketicilerin karşısına çıkarılmasıyla yapılır. Şöyle ki insanlar, o elbisenin içerisinde güzel birisini görmek isterler. Bunun sebebi de elbise iyi taşındığında kendilerinde de o şekilde duracağını hayal eder ve beğendikleri elbiseyi satın alırlar. Elbise mankenliğinde, yalnızca sıfır beden ve kusursuz bayanları görmeyiz aynı zamanda büyük beden mankenler, tesettürlü mankenler, hamile mankenler şeklinde çeşitlendirebiliriz.Çünkü yaşadığımız toplumu ve Dünya’yı düşünecek olursak herkes sıfır beden ve kusursuz değilidr. Kilolu , balık etli, tesettürlü gibi birçok çeşit bayan ve hatta birey vardır diyebiliriz. Doğal olarak herkes üzerine uygun kıyafet giyeceğine göre buna uygun olarak da kendisi gibi bir manken isteyecektir.Son zamanlarda da elbise mankenliğinin çeşidi bu şekilde artmış olmaktadır. Oyunculuk ajansları ve diğer başvurularınız için form doldurmayı unutmayınız.

Mankenlikten bahsederken yalnızca elbise mankenliğine değinmeyelim. Ayak, diş, yüz, saç gibi birçok mankenlik vardır.Kuaförler, tanıtımları için saçları en güzel, en bakımlı ve tanıtımını yapacağı saç şekillerine en uygun mankenleri seçer.Ayak mankenliğinde, bir krem veya ayakkabı tanıtılacaksa şüphesiz ki en güzel ve en bakımlı ayaklara sahip olan bayanlar seçilecektir. Diş mankenliğinde en düzgün, en güzel ve en beyaz dişlere sahip olan bireyler seçilecektir. Örneğin el mankenliğinde de , bir kremin tanıtımı yapılacaksa, en güzel ellere ve en düzgün parmaklara sahip olan birisi seçilecektir.

Bütün bu verdiğimiz bilgiler dahilinde, eğer ki bir birey manken olarak hayatına devam etmek istiyorsa, her daim bakımlı, her daim güzel,her daim tüketimininde dikkat eden bir birey olarak yaşaması gerekmektedir.