Komedi Dizilerinde Nasıl Yer Alabilirim?

Oyunculuk mesleği oldukça dikkat çeken aynı zamanda birden çok insanın yapmak istediği bir meslek olarak bilinmektedir. Bu sebeple de oyuncu olmak isteyen adaylar cast ajansına başvuru gerçekleştirerek kısa süre içerisinde kendilerine bir meslek edindirmeyi amaç edinmektedirler. Cast ajansları bu bağlamda oyuncuyu bünyesine dahil ederek bu projelerde yer almak istemektedirler. Yapımcılar ortaya çıkardıkları projelere uygun adayları bulma aşamasında cast ajansı ile iletişim halinde olmaktadırlar. Cast ajansları da deneme çekimleri ile değerlendirdikleri adaylardan en uygun olanları belirleyerek buy adayları projelere dahil edebilmek için yapımcı ile oyuncu adayına bir görüşme ayarlamaktadırlar. Bu görüşmeler sonucunda oyuncu adayı doğru bir tutum sergiler ise bu işi kapmaya hazır demektir. Cast ajansı oyuncu adayı olarak yer alan adayların komedi dizisinde yer alabilmesi için bazı kriterleri değerlendirmeleri gerekmektedir. Bu kriterler;

  • karakteri anlayabilen
  • senaryoyu anlayabilen
  • karakter ile kendi bağını kurabilen
  • izleyiciye etkiyi tam anlamı ile hissettirebilen
  • diksiyonu düzgün

kişiler dizilerde rol alabilmektedir. Bu unsurları tamamlayamayan adaylar ise daha farklı projelerde yer alabilme imkanına sahiptirler. Farklı projelerde de yer almayı başaran adaylar ise artık sektörde de ön plana çıkmayı başarmaktadırlar. Bu sebeple de kişilerin her zaman mesleki yeterlilik kazanmasının yanı sıra sosyal hayatında da bu eğitimler etkili birer silah olabileceklerdir. Daha sonrasında figüranlıktan başlayan bu oyunculuk serüveni, baş role kadar ilerleyerek önemli bir isim olma aşamasına kadar gelmektedir. Çoğu ünlü isim de bu yollardan geçerek başarılı bir oyunculuk kariyeri oluşturarak önemli bir hale gelerek etkili isim olmayı başarmıştır.

 

Cast ajanslarına başarı sürecinde en önemli unsurlardan birisi olmak istediğiniz projeye dair eğitim olarak belirlenmektedir. Bu eğitimler kişiye komedi dizisinde daha etkili bir isim haline getirebilirken daha başka dizilerde de yer almasına olanak sağlayacaktır. Bu sebeple de oyuncu adayları bu mesleği devam ettirebilme adına eğitimlerini tamamlamaktadır. Bu eğitimler sonucunda adaylar her projede oldukça etkili bir şekilde devam ettirebilirken aranan bir yüz olarak her sektörde de rahatlıkla bu mesleği devam ettirebilmektedir.

Kaynak: http://www.eniyiajanslar.net/oyuncu-adaylarinin-cast-ajanslarina-dahil-olmada-izleyecekleri-yol/