Hangi Cast Ajansını Seçmeliyim?

Cast ajansı seçimi oyuncu veya manken olmak isteyen adaylar için fazlası ile önem taşımaktadır. Bunun en temel sebebi ise manken veya oyuncu adayları cast ajanslarına meslek edinebilmek için bir başvuruyu söz konusu haline getirmektedir. Bunun üzerine de cast ajansı bünyesine dâhil olan adaylar kısa süre içerisinde de beklentilerini karşılayacak bir sektörde ön plana çıkma imkânına sahip olmaktadırlar. Ancak bazı cast ajansları yapımcı ve proje sahiplerinin sağladığı işlerde çalışma imkânına sahiptirler. Ancak bazı cast ajansları ise direk kendi projelerinde çalıştırmaya yönelik bir aday seçiminde bulunurlar. Tam da bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli husus kendi projelerinde görevlendirmek üzerine seçtiği adaylar hangi projelerde yer almaktadır? daha önce hangi projelere aday sağlamıştır? Hangi referanslara sahiptir? gibi soruları sormanız dahilinde ise daha etkili bir cast ajan sına erişim sağlayabilme imkanını da yaratabilmektesiniz.

 

Cast ajansları meslek kazandırdığı gibi bir de sektörde hemen hemen her şehirde bir cast ajansının olması ile birlikte adayın karşısında fazlası ile geniş bir yelpazede cast ajansı seçimi bulunmaktadır. Bu sebeple de adaylar kısa bir süre içerisinde meslek edinme heyecanınında olduğu için de en iyisini seçme imkanına sahip oluyorlar. Bu sebeple de cast ajansı seçiminde;

  • Güvenilir olup olmadığı
  • Hangi projelere aday sağladığı
  • Kimlere meslek kazandırdığı
  • Eğitimi nasıl verdiği

Gibi unsurlar söz konusu hale gelmelidir. Bu unsurlar ile birlikte adaylar kendilerine en uygun cast ajansını seçmektedirler. Bu ajansı seçen kişiler ise kendileri gibi birden çok adayın var olduğu bir ajansa başvuru gerçekleştirerek kısa zaman içerisinde moda sektöründen, dizi film sektörüne kadar birden çok alanda aktif bir rol oynama imkanına sahiptir. Ancak her ne kadar en iyi cast ajansına girdiğinizi düşünseniz de asıl sorun kişide bitmektedir. Bu sektörde ön plana çıkmak her ne kadar cast ajansı ile muhtemel bir hale gelse de kişinin kendi eğitimleri de fazlası ile önem taşıyacaktır. Eğitimli bir aday ise cast ajansından bağımsız bir şekilde adından söz ettirebilir.

Kaynak: http://www.eniyiajanslar.net/oyuncu-adaylarini-meslege-goturen-onemli-adimlar/