Cast Ajansları Ne Kadar Güvenilir ?

Cast ajansları her gün büyüyen bir sektör. Özellikle genç bireylerin oldukça ilgisini çekmekte . Cast ajanslarının amacı, dizi, reklam, filmlerde yer almak isteyen ve oyuncu kadrosuna dahil olmak isteyen yeni yüzler aramaktadır. Bu sektöre bakıldığında oldukça geniş bir kitleye sahip. Ancak bazen endişeli durumlar söz konusu olabilir. Bir cast ajansının en  çok aranan niteliği, güvenilir olması. Bu konudan emin olunabildiğinde cast ajanslarına daha fazla yeni yüz bulunabilir.

Güvenilir bir cast ajansı bulmak bu kadar seçenek arasında biraz zorlayıcı olabilir. Özellikle çocuk oyuncular için kurulan ajansların güvenilirliği üzerinde ebeveynler daha çok durmaktadır. Ülkemizin neredeyse tüm illerinde cast ajansları var ya da kurulma aşamasında. Cast ajansındaki  güvenilirlikten emin olmanın birkaç yolu var elbette. Bir cast ajansına başvuru yaptığınız ilk dakikadan itibaren  bir oyuncu reklam yüzü ,diziler de yada sinema filmlerinde rol alma şansının  ilk kapısı size açılmış olmaktadır. Seçilmeniz için cast ajansları sizin fiziksel olan özelliklerinize göre değerlendirme yapmaz tamamen yetenek kısmıyla ilgilenmektedir. Uzun ,kısa, şişman,  zayıf olmanız değil tamamen yetenekli olmanız seçilirken altın kuraldır. Ancak hiçbir cast ajansı size iş garantisi vadedemez. İşte tam bu noktada ajansın güvenilir olup olmadığını anlayacağınız ilk adımlardan biridir. İşini her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kötüye kullanan kişi ve kurumlar olabilir. Dikkatli olursanız bu gibi tuzaklara düşmez siniz. Bir cast ajansı sizden başvurudan sonra gelişen her işlem için para talebinde bulunuyorsa size bu ödemeler için makbuz tahsil etmek durumundadır. Bu ücretler büyük meblalar olmamalıdır. Eğer seçilmiş ve kadroya dahil edilmişseniz size düzenli şekilde ödeme yapması gerekir . Eğer ödemeniz ertelenmişse şüphelenmeniz de fayda var.

Sizden ofis dışında bir yere görüşmeye gelmeniz isteniyorsa bu konuda da dikkatli olmanız gerekir. Çünkü işini ciddi şekilde yöneten bir cast ajansının ofisi vardır. Eğer size henüz garantisi olmadan bir gelecekten söz ediyorsa cast ajansının güvenirliliği test etmenizde fayda var. Çevreden yada diğer kaynaklardan yararlanarak bir cast ajansına başvuru yaparsanız hem paranızı dolandırıcılara kaptırmaz hem de hayal kırıklığına uğramazsanız.

Kaynak: http://www.eniyiajanslar.net/cast-ajans-basvuru-formu-nasil-doldurulmalidir/